whatsapp WhatsApp שיחה עם נציג אונליין

אנחנו זה מה שאנחנו אוכלים - נטורופתיה

28.08.20

משפט חכם ( ולא מתוחכם שהמצאתי ;) אומר - ״אם תקני אוכל בריא לבית, את תאכלי אוכל בריא״. המשוואה אמנם פשוטה, אך היישום?! מבלבל לרובנו.

פרסום אגרסיבי למזונות שמעודדים מחלות ופיתוח דרכים הגורמות לנו להתמכר אליו וכך לרכוש אותו שוב ושוב, אלה הם קומץ מהיסודות הרקובים של תעשייה המזון. לכן - ידע הוא מילת המפתח.

מידע נכון מאפשר לי לקבל החלטות מודעות ובריאות יותר לגבי מוצר המזון שאני שמה בעגלת הקניות שלי. האם הוא מקדם את הבריאות שלי או פוגע בה?
למטרה זו הכנתי עבורך שישה כללי אצבע שבעזרתם נצלח בבריאות את חוויית הקניות בסוּפר.

 


 

 

1. "יותר מרכיבים, פחות בריאות"


זהו כלל אצבע פשוט שיכול אפילו להפוך למשחק מהנה מסוגים שונים. כלל האצבע הוא שכאשר ישנן מספר וריאציות של אותו מוצר, אני בדרך כלל מעדיף את המוצר עם התווית עם רשימת המרכיבים הקצרה ביותר. רשימת המרכיבים הולכת ומתארכת כתוצאה מהתוספת של מרכיבים סינתטיים למזון שלנו - חומרים משמרים, ממתיקים, מתחלבים, טעמים, חומרי טעם וריח, מווסתים לחומציות ועוד. המשמעות היא שבסופו של דבר אנו צורכים מזון שנמצא רחוק ממצבו הטבעי ובתוספת חומרים מזיקים השומרים עליו "בחיים" ונמצאים על המדף.


2. "בראש ובראשונה"


אנו תמיד מקפידים שהאוכל שרצינו לקנות יופיע ראשון ברשימת המרכיבים. סדר המרכיבים על התווית מבוסס על עיקרון כמותי - המרכיב עם הכי הרבה יהיה הראשון ברשימה ולהיפך. לכן, אם אנו מתעצלים להכין חומוס בבית או לקנות אותו מחומוס איכותי, ברצוננו לקנות חומוס בסופר בו החומוס נמצא בראש הרשימה. ככל שתתרגלו יותר לבדוק את המזון שאתם קונים, כך תגלו שלמעשה אנו קונים לעיתים קרובות אוכל מסוים אותו אנו רוצים לאכול, אך בפועל הכמות בקופסה תהיה קטנה יחסית. אנחנו עובדים עלינו.

3. "מאכלים מועשרים הם פחות עשירים."


מזון מועשר - צמד מילים שכצרכנים אנחנו נתקלים בהן לא מעט. החלב שלנו מועשר בסידן, דגני הבוקר שלנו מועשרים בויטמינים .. למעשה, כשאני נתקלת במזון מועשר. הסיבה הייברית ל״העשרת״ (כמה אירוני) המזון שלנו היא שהמזון עבר עיבוד משמעותי שפגע במרכיבים התזונתיים הבמצים התזונתיים הבמצויו המזון למעשה מועשר לרוב בויטמינים ומינרלים סינטטיים שחברות המזון מעדיפים שלא נדע את המקור ומהיכן הן רוםות אות להבא - אל תתנו לצמד המילים האלה להטעות אתכם.

4. ״מלא מלא״

שפע המוצרים והתחרותיות שיש לנו בכיס מביאים איתם, ללא ספק, גם את המבחר האיכותי ביותר. אני מדבר על בחירה בין אוכל רגיל / מעובד, אוכל מלא - פסטה מקמח מלא מכל הסוגים (דגנים מלאים, דגנים מלאים וכו '), אורז מלא (חום / אדום, בר, שחור ...), טחינה מלאה ועוד הרבה דברים טובים. מזון שלם נותן לנו יותר ויטמיני B וסיבים. הם מקדמים תחושות מלאות לאורך זמן ומסייעים לעיכול תקין. תופתעו לדעת כמה אפשרויות יש בסופר היום! מזונות שלמים כבר מזמן נחלת חנויות טבע, ואני ממליץ לבחור בהם על פני האפשרויות המעובדות יותר.


 

5. "טבעי הוא הטוב ביותר"


אחרון חביב, הכלל הבסיסי ביותר של צריכה בריאה - בחרו במזונות טבעיים, גולמיים והפכו אותם לעמוד השדרה של עגלת הקניות שלכם. התחילו את מסע הקניות בסופר המוכר פירות וירקות, דגנים וקטניות. ככל שמקרר יותר או על השיש יהיה יותר בריא.


אתה תרגיש גם יתרון נוסף בכיס שלך - ברוב המקרים אוכל ארוז יקר יותר. אנו משלמים יותר מכיוון שחישוב מחיר המוצר מעלה את עלות המיתוג ואריזת המוצר. הפסדנו כסף ובריאות.

כך שבפעם הבאה שנעבור למשרות על, נוכל להיכנס אליה כצרכנים חכמים ובריאים יותר.

תמיד תוכלו ליצור איתי קשר להעמקת הידע התזונתי שלכם ולהתאים אותו לצרכים האישיים שלכם.

!!!

 

גם ב Instagram

מָקוֹר

עורך ראשי Аdam Ben Simon

  •  

בהתאם לכללי האתיקה וסטנדרטים מוסריים בזכרון אסור להשתמש בביטויים פוגעניים ופוגעניים

השם לא יכול להיות פחות משני סמלים וארוך מ -100 סמלים

הביקורת נוספה בהצלחה!

היא תופיעה בעוד מספר רגעים.

בהתאם לכללי האתיקה וסטנדרטים מוסריים בזכרון אסור להשתמש בביטויים פוגעניים ופוגעניים

Name can't be less than 2 symbols and longer than 100 symbols

הביקורת נוספה בהצלחה!

היא תופיעה בעוד מספר רגעים.